Kółka przemysłowe to specjalne elementy mocowane do powierzchni wózków transportowych. Zapewniają solidne podparcie i możliwość przemieszczania ciężkich i nieporęcznych przedmiotów na terenie danego obiektu. Gdzie są spotykane najczęściej i które cechy kółek sprawiają, że są one tak uniwersalne? Po jakich powierzchniach mogą jeździć wózki zaopatrzone w kółka przemysłowe? Przeczytaj artykuł i sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat!
Rola kółek przemysłowych w magazynach
Kółka przemysłowe są solidne i wszechstronne, dlatego powszechne jest ich zastosowanie m.in. w magazynach i halach. Elementy te umożliwiają przemieszczanie towarów w obrębie magazynu, a także są częścią wózków podnośnikowych widłowych i platformowych. Zapewniają bezpieczne i stabilne przemieszczanie się po posadzce obiektu. Kontrolowany ruch i precyzja zapewniają sprawną pracę. Urządzenia z tymi elementami służą do transportu towarów na niewielkie odległości – także w pionie. Kółka mogą również być użyte jako element urządzeń transportowych służących do przewożenia ładunków nietypowych, np. długich lub ciężkich. Kółka do wózków transportowych są odporne na duże obciążenia. Kupisz je m.in. u dystrybutora komponentów przemysłowych Sariv.
Do czego służą kółka w zakładach przemysłowych?
Główną zaletą tego rodzaju kółek jest ich duża uniwersalność. Dzięki temu znajdują zastosowanie również w zakładach przemysłowych większości branż. Kółka przemysłowe montuje się do wózków jezdniowych, np. widłowych. W tym przypadku są to nie tylko koła skrętne, ale także rolki pod końcową częścią wideł. Często spotyka się także rolki najazdowe.
Wykorzystanie kółek przemysłowych w firmach logistycznych
W firmach logistycznych kółka przemysłowe umożliwiają pokonywanie niektórych przeszkód na drodze wózków transportowych. Dzięki obecności kółek możliwe jest swobodne manewrowanie i przejeżdżanie przez progi, ranty i uskoki w obiekcie. Pozwalają na wygodne przemieszczanie ciężkich przedmiotów, w tym ładunków na paletach oraz maszyn.
Kółka przemysłowe montowane są zarówno do wózków transportowych ręcznych, jak i wyposażonych w napęd. Pozwalają one na wygodne przemieszczanie ładunku w obrębie obiektu. Dzięki temu usprawniają pracę w magazynach, centrach logistycznych i zakładach przemysłowych.